Od 15 lat pracuję zawodowo w sektorze kultury. W latach 2015-2021 pracowałem jako dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W 2020 roku rozpocząłem pracę jako animator w programie Dom Kultury+. Wiosną i latem 2021 wspierałem Grajewskie Centrum Kultury jako kierownik Działu Programowego. Aktualnie pracuję w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie. Koordynowałem również projekty teatralne w Stowarzyszeniu Teatr Okno, z którym aktualnie współpracuję. Aktywnie współpracuje również z Teatrem Łątek Supraśl oraz Teatrem Latarnia. Jestem Stypendystą Ministra Kultury dzięki temu powstała Podlaska Sieć Kultury – portal informacyjny i baza animatorów z podlaskiego.

Kultura jest dla mnie nie tylko pracą, ale także sposobem na życie. Mam ten komfort, że zawodowo zajmuję się tym co lubię. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywałem uczestnicząc w dziesiątkach szkoleń, spotkań i wizyt studyjnych w najlepszych ośrodkach kultury w Polsce. Często się nią dzielę z innymi animatorami oraz menadżerami kultury. Jestem absolwentem XVI Edycji Szkoły Liderów PAFW oraz Programu Wschód Liderów „Trenerzy Przywództwa”. Staram się nieustannie podnosić swoje kompetencje. Otrzymałem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023.

Na moim blogu znajdziecie informacje o przedsięwzięciach, które tworzę, a także tych, w których według mnie warto wziąć udział. Będę się też dzielił przemyśleniami na temat animacji kultury, zjawisk z nią związanych oraz stanem i pozycją ośrodków kultury w Polsce i ich pracowników. Zapraszam serdecznie do śledzenia strony i współpracy. Razem możemy więcej.

Aktualnie zajmuję się:

  • Podlaska Sieć Kultury – portal powstały w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Dom Kultury Plus – animator programu
  • Forum Kraków – członek
  • Najmniejszy Teatr Łątek Supraśl – Fundacja Teatr Łątek Supraśl (stała współpraca)
  • Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury – członek zarządu
  • „Specjalista ds. działań kulturalnych” Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie (etat)
  • Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy – działania stałe
  • Fundacja Teatr Latarnia (współpraca)
  • Horyzonty Choroszczy – portal społeczno-kulturalny mieszkańców miasta i gminy Choroszcz