W życiu zawodowym większości pracowników jedyne co jest pewne to zmiana. Nie wiele jest dziś osób, które przepracują w jednym miejscu długie lata. Ja 26 kwietnia rozpocząłem nową pracę, tym razem jako kadra zarządzająca średniego szczebla. Powierzono mi stanowisko Kierownika Działu Programowego w Grajewskim Centrum Kultury. Za mną pierwszy tydzień pracy.

Grajewskie Centrum Kultury to prężna instytucja, w strukturze której działa Grajewska Izba Historyczna oraz Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka, które trafiło na łamy National Geographic. Oprócz tego instytucja prowadzi kino. Odbywają się tu także próby chóru, grup tańca nowoczesnego, towarzyskiego, grupy teatralnej, orkiestry dętej i Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie. W działaniach animacyjnych i promocyjnych pomagają dwie maskotki: krówka Matylda i nietoperz Gacek. Instytucja brała udział w programach Dom Kultury+ oraz Zaproś nas do siebie 2018. Organizowane są tu niesamowite wydarzenia jak spotkania „Przy kawie i muzyce”, „Deptak Kulturalny” czy „Obchody Światowego dnia Mleka”. Odbywa się wiele konkursów i przeglądów. Artyści z polski i zagranicy występują na tutejszej scenie. Instytucja w swoich zasobach posiada nawet pojazdy wojskowe, które zdobią park w centrum miasta. Taka jest to wszechstronna i wielowymiarowa instytucja. Bardzo dużo działań prowadzonych jest w przestrzeni. Murale, instalacje, wystawy plenerowe, happeningi. Spacerując przez Grajewo co chwila się „potykasz” o działania Grajewskiego Centrum Kultury.

W tamtym roku, w jednym z artykułów napisałem, że będąc dyrektorem trochę mi brakowało nowych mocnych wyzwań. Między innymi dlatego zdecydowałem się na prowadzenie bloga. W tej chwili znów uruchamiam w sobie większe pokłady entuzjazmu i energii, aby w nowym środowisku, z nowymi ludźmi robić wspaniałe inicjatywy, które będą pamiętane przez odbiorców na długie lata. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać oczekiwaniom koleżanek i kolegów oraz dyrekcji. Ja jestem dobrej myśli. To ludzie tworzą miejsca. Dołączyłem do kreatywnego zespołu, z którym wiem że można będzie góry przenosić. Odwiedzając Podlasie zajrzyjcie do Grajewskiego Centrum Kultury! Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *