Jest takie miejsce, gdzie w tym samym czasie można posłuchać muzyki oraz oglądać zmagania sportowe. Przy tym wszystko odbywa się zimą w miejscowości górskiej. SnowFest Festival bo o nim mowa to to festiwal muzyki i sportów zimowych, który odbywa się w lutym, w Szczyrku.

 

Łąki Łan na scenie plenerowej

W tym roku będzie to już 7. edycja. Dziwnym trafem wyszło tak, że w 2019 toku otrzymałem bilety i wziąłem z ciekawości udział w tej imprezie. Mimo, iż z lineup’u osobiście słuchałem dwóch zespołów, a większość z artystów goszczących na festiwalu poznałem dopiero podczas uczestniczenia w koncertach. Cała impreza odbywa się na trenie skoczni Skalite oraz amfiteatru, a koncerty odbywają się w plenerze lub w specjalnych namiotach. Obok samego festiwalu znajduje się strefa gastro z różnymi food trackami. Na dole skoczni, na specjalnie przygotowanym torze odbywają się równocześnie zawody sportowe. Otoczenie gór, śnieg, oraz pozytywna atmosfera sprawiają że ten festiwal, mimo zimy jest bardzo dobrym miejscem do spędzenia czasu. Wyprawa na taką imprezę wiąże się z kosztami, ponieważ poza karnetami trzeba wynająć nocleg oraz dotrzeć na miejsce. Mimo to myślę że warto wydać te pieniądze by spędzić miło czas w polskich górach. W dzień przed startem sceny (stratuje o 18:00) można pojeździć na stokach, których w Szczyrku nie brakuje. W festiwalu bierze udział kilkanaście tysięcy osób. Wszyscy, którzy nie zdołali zdobyć kwater w Szczyrku są dowożeni specjalnymi SnowBusami z okolicznych miejscowości. Gdy w ubiegłym roku ruszałem na to wydarzenie podchodziłem do tego z dużym dystansem, powiedzmy, że nie była tam prezentowana moja muzyka. Przypomniały mi się wtedy słowa Jacka Łasiewickiego z białostockiej Zmiany Klimatu, który na spotkaniu z animatorami kultury mówił, że w podlaskich widzach brak jest ciekawości nowego, przychodzenia na coś czego się nie zna. Zatem postanowiłem, że warto poznać festiwal muzyczno-sportowy zwłaszcza, że kieruję centrum kultury i sportu. Nie zawiodłem się, był to dobrze spędzony czas. 

Opaska wstępu na festiwal.

Poza doznaniami muzycznymi podpatrzyłem kilka ciekawych rozwiązań, które mogłem zastosować w pracy. W tym roku na SnowFest zagrają między innymi Yasiin Bey aka Mos Def, Sigma (dj set), Vitalic, Shy FX, Metrik & Dynamite MC, Sokół, Łąki Łan, Ejeca, Kraak & Smaak, Solar, Kamp. Choć nie są to artyści (poza Łąki Łan), których słucham na co dzień, to wybieram się na ten festiwal. Odbędzie się on w dniach 28-29 lutego w Szczyrku. Jak mawiał bohater „Rejsu” – „najbardziej lubię te filmy, które znam” to zachęcam szczerze do wyjścia poza swoje schematy upodobań i wziąć udział w wydarzeniu, które na pozór nie jest przeznaczone dla nas. Można się miło zaskoczyć. Tak było ze mną podczas uczestnictwa w SnowFest Festival – Festiwal Muzyki i Sportów Zimowych.

Kompleks sportowy Skalite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *