Dnia 31 marca minął rok odkąd oficjalnie opuściłem mury Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy. Dołączyłem do tak zwanych Banitów Kultury. Czy było warto? Bagaż doświadczeń zabrany ze sobą bardzo mi pomógł w działaniach, które przez ten rok zrealizowałem.

Działo się tego bardzo dużo, ale przede wszystkim z wyjątkowymi ludźmi, z którymi mogłem to tworzyć. Na rozgrzewkę szkoła kulturalnego życia z dyrektorem dr Tomaszem Dudzińskim i zespołem Grajewskiego Centrum Kultury. Niesamowite tempo wydarzeń z zespołem do najtrudniejszych kulturalnych zadań specjalnych. Potem zacumowałem w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury, który jest miejscem pełnym potencjału, swobody i energii czyli tego, co potrzeba ludziom kultury by mogli jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Ponadto prowadziłem działania ze Stowarzyszeniem Teatr Okno i Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Teatrem Łątek, Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia, Towarzystwem Przyjaciół Choroszczy i Festiwalem Czeremcha. Zostałem też członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Labib (to te, co promuje nowoczesne podejście do bibliotekarstwa).

Dalej działam jako animator Programu Dom Kultury Plus Narodowego Centrum Kultury, gdzie pełznę tę funkcję z ramienia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. W tym roku dwa niesamowite ośrodki z Barczewa i Kruklanek. W międzyczasie ukończyłem Szkołę Liderów Program Liderzy PAFW, która pomogła mi przez te zmiany przejść tak, bym zabrał z tego jak najwięcej dla siebie.

To był bardzo dobry rok. Rok swobodnych i kreatywnych działań, które przekonały mnie że dobrze że się stało, to co się stało. Co dalej? Działam w różnych projektach lokalnych i ponad lokalnych.

Najświeższy z nich to lokalny serwis informacyjny oparty na dziennikarstwie społecznym. Realizuję go z ludźmi, którzy też odeszli z choroszczańskiej instytucji chcąc działać niezależnie. W kulturze instytucjonalnej jestem koordynatorem programu Zaproś Nas do Siebie. Już niebawem ruszamy na pierwszy zjazd w Radziejowicach.

O przedsięwzięciach w których uczestniczę będę informował na bieżąco i zapraszam do współpracy!

Zdjęcie przedstawia mnie sprzed dwóch tygodni przed wyruszeniem w kolejną przygodę jaką jest Szkoła Trenerów Przywództwa organizowana przez .Szkołę Liderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *