Dzień Działacza Kultury jest obchodzony co roku 29 maja. Jest to święto osób działających na rzecz szeroko rozumianej kultury – animatorów, artystów i twórców tych działających instytucjonalnie, społecznie i prywatnie. Święto, które często jest świętowane tylko w gronie kadr kultury. Powoli to się zmienia.

Podczas wydarzeń jesteśmy gdzieś z boku, dbamy o to, by odbiorcy mogli w pełni korzystać z wydarzeń. Towarzyszmy im dbając o ich komfort i bezpieczeństwo, nawet gdy nie są tego świadomi. Dziś, w Dzień Działacza Kultury to dobry czas żeby na chwilę wyjść z cienia i powiedzieć jak to co robimy jest ważne.

Wszystkim koleżankom i kolegom z branży kulturalnej, podejmującym codzienny trud upowszechniania kultury życzę wytrwałości i niegasnącego zapału do działań, uczciwego docenienia naszego wkładu i zaangażowania w każdym wymiarze (społecznym, zawodowym, finansowym), dobrego miejsca, które pozwala na swobodne wykorzystanie pełni własnego potencjału, wiedzy i umiejętności oraz realizacji wielu wartościowych wydarzeń przy dużym gronie odbiorców.

Dziękuję wszystkim wspaniałym osobom z różnych instytucji, stowarzyszeń,  wolontariuszom, niezależnym animatorom i artystom, z którymi przez lata miałam przyjemność tworzyć setki kulturalnych projektów oraz tym ludziom kultury, których spotkałem na spotkaniach, szkoleniach, zjazdach, wizytach studyjnych. Z każdej współpracy i spotkania wyszedłem bogatszy o nowe inspiracje, wiedzę, doświadczenia i motywację do działań.

Przemek Waczyński – Kulturalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *