Rok się kończy, zaraz się zaczynają nowe wyzwania. A w tym wyjątkowo działo się bardzo dużo, więc jak chcecie to zerknijcie co się u mnie działo w tym roku. Przede wszystkim miałem przyjemność realizować niesamowite przedsięwzięcia jako autor, ale też jako osoba zaproszona do współpracy przy przedsięwzięciach.

To też prywatne przeżycia kulturalne jak 1000 km musicalu z córką i odwiedzenie Teatr Rozrywki oraz Teatr Syrena w dwa dni.

▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️

PODLASKA SIEĆ KULTURY w ramach Stypendium Ministra Kultury, a w ramach tego prowadzenie warsztatów w 8 miejscach w województwie dla ponad stu animatorów i animatorek kultury.

Kolejny rok z TEATR ŁĄTEK SUPRAŚL, a w ramach tego 20 spektakli w najmniejszym teatrze i premiera autorstwa Krzysztof Zemło Dom Posterunkowa 1. Supraśl. Musicie koniecznie zobaczyć.

Kolejny rok współpracy z MATEUSZEM TYMURĄ i FUNDACJĄ TEATR LATARNIA, gdzie w ramach Teatr Polska „Kwiat Paproci” odwiedził 12 miejscowości z całej Polski.

Kolejny rok wspierania beneficjentów programu DOM KULTURY PLUS jako ANIMATOR Programu. W tym roku miałem przyjemność współpracować z Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie oraz Centrum Kultury,Turystyki i Sportu w Biskupcu.

Udział w niesamowitej grupie Labib , oraz szkolenia dla bibliotekarek Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach i współorganizacja z Beata Rogalska i Paulina Maria Reszotko Bibliolabu w Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Działania aktywistyczne związane z porwą sytuacji ludzi kultury i udział w STOWARZYSZENIE DYREKTOREK I DYREKTORÓW SAMORZĄDOWYCH INSTYTUCJI KULTURY, przedwczoraj stowarzyszenie wystosowało pisma do władz krajowych. Zerknijcie tutaj.

Brałem udział w wielu spotkaniach ludzi kultury, w tym NIEKONGRES KULTURY (Forum Kraków) , MAZOWIECKIE FORUM ANIMATORÓW KULTURY (Forum Kultury Mazowsze) i oczywiście w OGÓLNOPOLSKIEJ GIEŁDZIE PROJEKTÓW (Kadra Kultury NCK)

To też spotkania LIDERÓW KULTURY i innych liderów w ramach spotkań absolwentów Program Liderzy PAFW.

Prowadzenie tego bloga. W tym roku mało było tam wpisów, ale pisałem dużo na Podlaską Sieć Kultury i do Horyzonty Choroszczy (doba wciąż ma tylko 24 godziny). Ale mam dużo tematów, więc co jakiś czas będę się dzielił swoimi refleksjami.

Tradycyjnie od lat członkostwo i działania w TOWARZYSTWIE PRZYJACIÓŁ CHOROSZCZY, z którym działamy lokalnie.

▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️ ▫️

Miałem też przyjemność w ramach pracy w MIEJSKI OŚRODKU ANIMACJI KULTURY w WASILKOWIE współtworzyć wiele niesamowitych wydarzeń. Ogólnie to miejsce choć z wyglądu nie pozorne, to dające wiele możliwości do działań. To zasługa dyrektora i zespołu. Szczególnie bliskie mi są:

WESELE KULTUR które dostałem do koordynacji w spadku od Ola Bielska – Coach cukierniczy dla dzieci. Cieszę się, że mogłem być częścią tego niesamowitego przedsięwzięcia. Tu również kooperacja z Fundacja Teatr Latarnia, Kapela Batareja, i młodzieżą ZPiT Kurpie Zielone.

KRĘGI KULTURY – PARTNERSTWA LOKALNE Cenie sobie szczególnie w tym projekcie, że udało się lepiej nam komunikować z Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Haliny Krukowskiej w Wasilkowie. Ważny element to poznanie lokalnych animatorów i animatorki. Szczegóły https://tiny.pl/c6lbt

WYSTAWY, które zorganizowaliśmy głównie z Łukaszem z MOAK-u niesamowitych artystów. Wśród nich Magdy Właszek, Beaty Wilczyńskiej (Ścieżki na manowce), Katarzyny Ostaszewskiej, Agnieszki i Tomasza Stando, Moniki Wojniak, Marty Karczewskiej, Kamila Śleszyńskiego, Magdaleny Talmon, Joanny Krukowskiej.

Kształtowanie kolejnych pokoleń ludzi kultury w ramach programu PRAKTYKUJ W KULTURZE. Młodzi ludzie w kulturze są potrzebni i mogę potwierdzić, że nowe pokolenie to nadzieja dla kultury.

TEATR POLSKA i spektakle, które gościliśmy w Wasilkowie „Beton” Teatr Miniatura oraz „Niezgoda.jpg”. Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Poznanie niesamowitego autora Dzieckiem po Oczach, który potem mnie ugościł na Śląsku podczas akcji 1000 km musicalu. Dziękuję.

Z „MUZYKĄ PRZEZ POLSKĘ”, która przyjechała do Wasilkowa i do podlaskiego dzięki Marcin Siekierko.

I organizacja WIZYTY STUDYJNEJ dla tegorocznej edycji uczestników Programu ZAPROŚ NAS DO SIEBIE tu łącznie z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

Trochę tego było, plany na nowy rok są ambitne. Mam nadzieję, że będziecie mogli o nich usłyszeć. Ja oczywiście się polecam do współpracy. Dziękuję Wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować, się spotkać i współtworzyć podlaską i polską kulturę. Razem możemy więcej!

fot. Rafał Kudyba/NCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *